وام دانشجویی

  

شرایط عمومی دریافت وام شهریه

1- داشتن حداقل 8 واحد درسی در نیمسال موردتقاضابرای مقطع کارشناسی ارشد.

 2-داشتن حداقل 8 واحد درسی در نیمسال موردتقاضابرای مقطع دکتری

قابل توجه متقاضيان وام شهريه (کارشناسي ارشد و دکتری)

 جهت تکمیل پرونده  وام شهريه دانشجويي ، ارائه تسويه حساب مالي مقطع قبلی به همراه  تصویر مدرک قبلی الزامی مي باشد.

 

قابل توجه دانشجويان مهمان متقاضي وام شهريه دانشجويي صندوق رفاه

 

بدينوسيله به اطلاع ميرساند چون شهريه تحصيلي اين دسته از دانشجويان  مي بايست به حساب شهريه دانشگاه مبدا واريز گردد و دسترسي به اطلاعات تحصيلي دانشجويان فوق الذکر از طريق سايت قم امکان پذير نميباشد. ثبت وام شهريه صندوق رفاه براي دانشجويان مهمان عادی مقدور نمي باشد. 

 قابل توجه دانشجویان محترم دانشگاه

به اطلاع آن دسته از دانشجویان مقاطع  کارشناسی ارشد و دکتری  می رساند ، با توجه به ارائه تسهیلات وام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم- تحقیقات و فن آوری براساس دانشگاه­های روزانه امکان ثبت وام برای دانشجویان دارای ترم بیشتر از حد مجاز تحصیلی در سیستم گلستان میسر نمی باشد.

ترم مجاز تحصیل : کارشناسی ارشد (4 نیمسال) دکتری(8 نیمسال)

 

 

تقاضاي وام شهريه در هر نيمسال  تحصيلي 

زمان تقاضای وام شهریه در هر نیم سال تحصیلی طبق بازه زمانی تقویم آموزشی ثبت نام و انتخاب واحد در گللستان می باشد

 

 تذکر مهم: با توجه به عدم تخصیص اعتبار وام ازطرزف  صندوق رفاه دانشجویان تکمیل فرم ثبت نام هیچ گونه تعهدی برای دانشگاه مبنی بر اعطای وام ایجاد نخواهد کرد . 

 

تذکر1: آندسته از دانشجوياني که متقاضي وام شهريه دانشجويي از نيمسال اول سال تحصيلي( 95-94) مي‌باشند و تاکنون پرونده وام دانشجويي تشکيل نداده‌اند، ابتدا فرم های شماره (فرم 8 و   فرم 3 ) را دریافت وبه همراه مدارک ذيل و تایید  معدل و واحد از طرف کارشناس  آموزش   تا تاریخ فوق الذکر به امور دانشجويي دانشگاه تحويل نمايند.

نکته :بدیهی است تحویل مدارک وام شهریه  به صورت ناقص ،از طریق نمابر ،پست پیشتاز و یا خارج از زمان یاد شده  امکان پذیر نبوده و کلیه عواقب به عهده دانشجو می باشد .

  مدارک موردنياز جهت تشکيل پرونده وام شهريه دانشجويي صندوق رفاه دانشجويان(دانشجویانی که تا کنون وام نگرفته اند)

 1- تصوير تمام صفحات شناسنامه

2- تصوير کارت ملي (پشت و رو)

 

3- تصوير کارت دانشجويي تمديددار

 

4- فرم تعهدنامه محضري _ لازم به ذکر است عنوان شغلی متعهد و ضامن،شماره ملی،آدرس پستی به همراه پلاک میبایست در سند تعهد ذکر شود .

 

5- تصویر مدرک کارشناسی و رسید تسویه حساب وام مقطع کارشناسی (قابل توجه دانشجویان کارشناسی ارشدو دکتری )


6- پرینت انتخاب واحد در نیمسال جاری

 

 مدارک ضامن

 

1- تصوير آخرين حکم کارگزيني

 

2-تصوير کارت ملي ضامن (پشت و رو)

 

 

رايط ضامن

الف- ضامن مي‌بايست عضو رسمي يا پيماني ادارات دولتي باشد.

ب- بازنشستگان مراکز دولتي در صورت داشتن فيش حقوقي و نامه کسر از حقوق از اداره متبوع

 

ج- کارکنان رسمي و پيماني نيروهاي مسلح با داشتن گواهي عضويت از يگان خدمتي وتصوير فيش حقوقي. 

 

 با عنایت به عدم تخصیص اعتبار وام شهریه دانشجویی از طرف صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  به اطلاع کلیه متقاضیان می رساند، میزان بهره مندی دانشجویان دانشگاه پیام نور استان قم و توابع از وام شهریه دانشجویی پس ازاعلام اعتبار نهایی از طرف سازمان مشخص می گردد.

 

لازم به ذکر است آن دسته از متقاضیان وام دانشجویی که  شهریه خود را کامل واریز نموده اند  وام دریافتی به صورت بستانکاری ثبت و در نیمسال بعدی  اعمال میگردد.

 

  قابل توجه دانشجویان محترم دانشگاه 

پیرو نامه شماره 50777/2 مورخ 25/08/1388 سرپرست معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مبنی بر تخصیص وامهای دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری به دانشگاه پیام نور  به استحضار می رساند دانشجویان دانشگاه  پیام نور فقط می تواننداز وام شهریه و حج عمره بهره مند شوند. 

 

 

 

 

دانشجوی گرامی:

1مهلت بازپرداخت وام صندوق رفاه برای دانشجویان انصرافی، اخراجی و یا ترک تحصیل و یا دانش آموختگانی که از تاریخ فراغت از تحصیلشان بیش از 9 ماه گذشته است بلافاصله پس از روشن شدن وضعیت دانشجو توسط مدیریت آموزش دانشگاه به صورت یکجا و با احتساب 4% کارمزد وام از زمان دریافت طی یک فیش کلی که فقط تا پایان وقت اداری همان روز قابل پرداخت می باشد میسر می گردد.

2-  بازپرداخت وام برای دانشجویان فارغ التحصیل پس از روشن شدن وضعیت و اعلام تاریخ فراغت از تحصیل توسط مدیریت آموزش دانشگاه به دو صورت امکان پذیر می باشد:

         لف) بازپرداخت اقساط: ابتدا 10% از مبلغ کل وام به صورت نقدی توسط فیش صادر شده به مهلت 48 ساعت پرداخت و الباقی بدهی به صورت اقساط 60 ماهه قابل پرداخت میباشد .(از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو بیش از 9 ماه نگذشته باشد)

ب) بازپرداخت نقدی: به صورت فیش یکجا، به مبلغ کل بدهی  با مهلت پرداخت 48 ساعت امکان پذیر می باشد.

تذکر مهم: در صورت عدم رعایت موارد فوق وعدم  پرداخت به موقع، صدور تسویه حساب  و یا دفترچه اقساط از طریق دانشگاه امکان پذیر نمی باشد؛ و کلیه عواقب به عهده دانشجو می باشد.  

 

قابل توجه دانشجویان ترم آخر دانشگاه

 آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری  که در مقطع تحصیلی قبلی ( کارشناسی و کارشناسی ارشد ) وام دانشجویی دریافت نموده و دفترچه اقساط را تحویل نگرفته ­اند، جهت انجام مراحل دانش آموختگی مقطع فعلی می­بایست بدهی گذشته را یکجا پرداخت و برگه تسویه حساب با تأیید دانشگاه قبلی را ارائه نمایند.

لازم به ذکر است دفترچه اقساط وام فقط برای دانشجویانی که هر دو مقطع تحصیلی آنها دانشگاه پیام نور می­باشد به صورت کلی صادر می­گردد.

 قابل توجه کلیه دانشجویان گرامی دانشگاه متقاضی تسهیلات اقساطی صندوق رفاه دانشجویان:

به اطلاع می رساند دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی فقط در صورت داشتن سنوات مجاز تحصیل می توانند از وام دانشجویی استفاده نمایند و همچنین فقط در صورت اتمام سنوات مجاز تحصیل میتوانند از باز پرداخت وام به صورت اقساطی بهره مند گردند.

       

 

 

 

 

 

Copyright © 2009 Qom Payame Noor University. All rights reserved .  دانشگاه پیام نور استان قم